آموزش همگانی

لباس هایی از پلاستیک بازیافتی

در طول قرن گذشته، سال به سال مواد بیشتری بازیافت شده اند و امروزه می توانند تقریباً جهت ساخت هرچیزی مورد استفاده قرار گیرند، حتی لباس ها!

لباس ها، کیف ها، بسته بندی، اقلام تزئینی ... پلاستیک بازیافتی کاربردهای بسیاری دارد.

ویژگی ها

به لطف تطبیق پذیری، ساخت اکثر اقلام پلاستیکی، آسان است. برای مثال، پلاستیک قابل انعطاف است، مقاوم دربرابر فشار، با دوام، آسان برای رنگ آمیزی و ایمن می باشد.

این بدان معناست که پلاستیک می تواند به اشیائی که هر روز مورد استفاده قرار می دهیم، بازیافت شود.

نشانه پوشاک اکولوژیکی

پلاستیک بازیافت شده متداول ترین ماده برای ساخت لباس هایی است که بعضی از برندها کلیه محصولاتشان را از مواد بازیافتی می سازند.

کت ها، کوله پشتی ها، کیف ها، کیف های اسفنجی، کفش ها ... همگی از بطری های پلاستیکی ساخته می شوند، حتی تورهای ماهیگیری.

فکر نکنید این ها موارد منحصربه فردی هستند – این ابتکار حتی به معروف ترین رقابت بسکتبال دنیا نیز کشیده شده است، !NBA یکی از تیم ها از لباسی استفاده می کند که 60% از مواد بازیافتی ساخته شده است. آنها آنرا راحت و سبک می دانند.

با فرض این موفقیت، تیم بسکتبال اسپانیا نیز به این ابتکار وارد شده است. 22 بطری پلاستیکی می تواند کل کیت را برای یک بازیکن تولید کند.

پارچه هایی برای ماشین ها

تصور کنید روی انبوهی از بسته های پلاستیکی نشسته اید. راحت نیست، اینطور نیست؟ چیزی بیشتر از این حقیقت نیست. یک سازنده ماشین و یک شرکت نوشیدنی بدون الکل تصمیم گرفتند صندلی ها را در ماشین ها با بطری های پلاستیکی بازیافتی بسازند.

این امر به محیط زیست از دو جنبه نفع می رساند. از یک طرف، از تولید پسماند جلوگیری می کند زیرا بطری هایی که توسط یک شرکت مورد استفاده قرار گرفته اند، می توانند دوباره توسط شرکت دیگری استفاده شوند، و از طرف دیگر، این امر استفاده بهتری از منابع را در ساخت محصولات جدید امکانپذیر می سازد.

آیا می دانستید...؟ در سال 2012، 6/53 درصد از ظروف پلاستیکی مورد استفاده در خانه های اسپانیایی بازیافتی بودند.

برچسب ها:

بازیافت – سلامت – حفظ منابع

منبع : www.Repsol.com

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395
كدپستي: 1991813941 
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829