وزیر نفت در جمع خبرنگاران: بحث افزایش قیمت بنزین در دولت مطرح نشده است

18 مهر 1396
412 دفعه

وزیر نفت گفت: بحث افزایش قیمت بنزین هنوز در دولت مطرح نشده است.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۸ مهرماه) پس از بازدید از نمایشگاه جانبی سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای افزایش قیمت بنزین گفت: هنوز این مسئله در دولت مطرح نشده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره خرید تجهیزات صنعت نفت از سازندگان داخلی در قالب طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای صنعت نفت تصریح کرد:‌ وزارت نفت خود نسبت به خرید کالا اقدام نمی کند، اما بر اساس قانون بهره مندی از ساخت داخل، پیمانکاران تجهیزات مورد نیاز خود را از سازندگان داخلی تامین می‌کنند.

وزیر نفت گفت:‌ قراردادهای ۱۰ گروه کالاهای اولویت دار صنعت نفت امضا شده است که از جمله آنها می توان به قرارداد ساخت لوله‌های CRA و یا قرارداد ساخت مته‌های حفاری اشاره کرد، اما امضای این قراردادها به این معنا نیست که الزاما از هر شرکت داخلی خریدی صورت گیرد بلکه این اقدام در فضایی رقابتی شکل می‌گیرد.

زنگنه درباره بسته پنج میلیارد دلاری برای نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های در حال بهره‌برداری در حال تهیه است، گفت: احتمال می‌رود این بسته از ابتدای سال ۹۷ عملیاتی شود.

وی درباره روند اجرای تکمیل مراحل بعدی پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس گفت:‌ این پروژه همچنان با مشکل کمبود منابع مالی روبه‌روست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

آدرس : تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23 صندوق پستي: 1477-19395

كدپستي: 1991813941

تلفن : 6-88604760

تلفن مركز اطلاع رساني : 81911

فكس : 88604829 

پیشخوان روزنامه ها