معاون اول رئیس جمهوری عنوان کرد: سرمایه گذاری توتال؛ ۵ میلیارد از ۲۰۰ میلیارد دلار

24 تیر 1396
487 دفعه

معاون اول رئیس جمهوری قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال فرانسه را در جهت توسعه ایران دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر لزوم سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری در بخش نفت و گاز تاکید کرده اند و قرارداد توتال تنها ۵ میلیارد دلار است.​

به گزارش شانا به نقل از دولت، معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاح موزه ملی ایران گفت: قرارداد با شرکت توتال به معنای شکست آمریکا و تحریم هاست و هر کس که به توسعه ایران علاقمند است باید از انعقاد این قرارداد خوشحال باشد اما متاسفانه عده ای از این اتفاق ناخرسند هستند که موضوعی عجیب است و انسان را متحیر می کند.

وی افزود: کسانی که با قرارداد توتال مخالفت دارند در واقع می خواهند با دولت مخالفت کنند اما باید به آنها بگوییم که شما با دولت مخالفید با ملت ایران که مخالفت ندارید.

جهانگیری تصریح کرد: این قرارداد در جهت توسعه ایران است و مقام معظم رهبری بر لزوم سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری در بخش نفت و گاز تاکید کرده اند و قرارداد توتال تنها ۵ میلیارد دلار است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها