بهينه سازي انرژي در ساختمان

24 فروردين 1395
7083 دفعه

در هر واحد مسکوني با اعمال تغييرات اندک و ارزان قيمت امکان کاهش مصرف انرژي وجود دارد. نرم افزار حاضر جهت ارائه و محاسبه تاثیر بهينه سازي انرژی در ساختمان موجود مي باشد که به شما اين امکان را مي دهد تا با وارد کردن مشخصات کلي واحد مسکوني خود، راهکارهاي مقدور و مقرون به صرفه اي براي کاهش مصرف انرژي و ميزان اثربخشي هرکدام از آنها را در طول سال دريابيد. در ابتدا لطفا گزينه اي که خواهان اعمال راهکارهاي بهينه سازي در آن مي باشيد را با کلیک بر روی شکل مربوط انتخاب نماييد. برای دریافت راهنمای برنامه اینجا را کلیک نمایید. 

 

http://ifco.ir/images/image%20menu/onHouse.jpg

 

با ورود به این قسمت از برنامه، در ابتدا مشخصات کلی واحد مسکونی خود را به دقت وارد نموده تا برنامه بار حرارتی و بردتی فعلی ساختمان شما را محاسبه کند. سپس راهکارهای استاندارد و متداول بهینه سازی انرژی به شما پیشنهاد می شود. با انتخاب یک یا چند گزینه مورد نظر شما، مجددا بار حرارتی و برودتی محاسبه می گردد و ما به تفاوت مصرف انرژی که شما با اجرای راهکارهای بهینه سازی پیشنهادی از هدر رفتن آن جلوگیری خواهید کرد به شما نمایش داده خواهد شد.

 

   http://ifco.ir/images/image%20menu/onUpintro.gif

 

 

      راهكارهاي بهينه سازي مصرف انرژي سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي ساختمان

 

http://ifco.ir/images/image%20menu/onData.png

 

 با ورود به این قسمت از برنامه به بانک اطلاعات فنی مورد استفاده در این برنامه از قبیل ضریب هدایت عایقهای متداول، مصالح ساختمانی و ... دسترسی خواهید داشت.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها