اخبار

مصوبات مجمع تشخیص برای توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز و کاهش شدت مصرف انرژی

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده روز سه شنبه 11 مرداد ماه 1401 بحث و بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه را ادامه داد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده امروز صبح (سه شنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱) که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور دبیر و اکثریت اعضای مجمع برگزار شد، بحث و بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه را ادامه داد.


در این جلسه بند‌های مربوط به «انرژی» در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.

دراین جلسه مجمع که وزیر و معاونان وزارت نفت، رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و رئیس سازمان حفظ محیط زیست حضور داشتند، اعضای مجمع، مقرر کردند: «خام‌فروشی نفت و گاز با توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز» می‌باید کاهش یابد و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به حداقل ۳میلیون بشکه در روز در سال‌های برنامه هفتم برسد.

اعضای مجمع در این خصوص همچنین در ادامه پس از بحث درباره لزوم اصلاح الگوی مصرف انرژی، «کاهش شدت مصرف انرژی به میزان متوسط سالانه ده درصد با رعایت بند هفتم سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف» را از تصویب گذراندند.

خاطر نشان می‌شود، ادامه بررسی‌های مواد و بند‌های سیاست‌های کلی هفتم در جلسات فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395
پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
كدپستي: 1991813941 
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829